Filia w Tomaszowie Lubelskim

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu

Kalendarz wydarzeń

September 2018
S M T W T F S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Obecnie naszą stronę odwiedza:

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

21 lutego 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim odbyły się, warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy z cyklu „Biblioteka miejsce dla człowieka, czyli jak wychować czytelnika. Cz. 8”. Spotkanie zorganizowane we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu dotyczyło kontroli materiałów bibliotecznych w bibliotece szkolnej.

Spotkanie prowadziły Anna Pitura – kierownik biblioteki i Marta Sawicka Łaba – nauczyciel bibliotekarz. Celem spotkania było zapoznanie bibliotekarzy ze sposobem przeprowadzania kontroli materiałów bibliotecznych w bibliotekach pedagogicznych i szkolnych. Prezentacja multimedialna „Skontrum, czy inwentaryzacja w bibliotece szkolnej?” przygotowana przez Panią Martę Sawicką Łaba zainicjowała dyskusję, czy inwentaryzacja prowadzona w szkolnych bibliotekach może mieć formę skontrum, czy musi to być spis z natury przeprowadzony z uwzględnieniem wszystkich czynności wymienionych w ustawie o rachunkowości, która obowiązuje biblioteki szkolne. Prowadząca przedstawiła wady i zalety kontroli księgozbioru prowadzonej metodą skontrum i spisu z natury. Bibliotekarze zapoznali się z przykładową instrukcją inwentaryzacji książek i innych zbiorów bibliotecznych. Rozmawiali o bibliotekach, w których pracują, wymieniali się doświadczeniami z zakresu pracy wewnętrznej oraz omawiali problemy związane z bezpłatnymi podręcznikami.

W dalszej części spotkania Pani Anna Pitura przedstawiła aktualności z dziedziny oświaty.
W spotkaniu uczestniczyło 19 nauczycieli bibliotekarzy różnych typów szkół z powiatu tomaszowskiego.
Zebrani nauczyciele bibliotekarze obejrzeli wystawy „Roman Mucha – artysta wpisany w historię regionu” oraz „Bolesław Leśmian – poeta krainy marzeń” wykonane przez pracowników biblioteki.

image001

image002

image003

image004

Biblioteka czynna

gotom.png

Szukaj

Logowanie

FB